Jak komponuji?

5. května 2008 v 4:49 | wajsar |  Hemzy
Mnoho lidí se ptá, jak to dělám, že tvořím hudbu. Návod k této činnosti je velice jednoduchý a jsem ochoten jej komukoli sdělit. Tady je:
1. Chcete-li být dobrým skladatelem, nesmíte vstávat dříve než po 4 hodině odpolední. Hluky města a přímo živoucí energie podivných bytostí, které potkáváte venku, když tam náhodou vylezete, zásadně nesvědčí inspiraci a všechny dobré nápady obrací ve zmar. Musíte pracovat zásadně v noci a chodit spát kolem 11 dopolední, abyste zase ve 4 hodiny mohli vstát a posadit se ku práci.
2. Dobrý skladatel by neměl jíst, pouze vyjímečně v případě, že jeho tělo není již schopno mačkat klávesy na piáně či midikeyboardu. Místo jídla nechť mu slouží buď pivo, nebo jiné náhražky, což nás současně dostává k bodu
3. Správné prácovní nasazení se neobejde bez podpůrných prostředků. Užívejte proto k práci všechny možné druhy drog, které znáte a které Vám dělají dobře. Někomu postačí pouhé pivo nebo prášky na bolest hlavy, silnější nátury nechť se posilují kořalkou, marihuanou či silnějšími ekvivalenty. Obecně platí pravidlo, že čím silnější droga, tím lépe prospívá zdraví hudby i skladatele.
4. Pro úspěšné výsledky práce je třeba zásadně se nevěnovat práci, která je v daný okamžik právě nejvíce potřeba. Pokud budete muset nějakou práci odevzdat zítra a máte jí hotovou sotva polovinu, je třeba počkat do co nejzazšího momentu a práci začít dělat nejdříve hodinu před odevzdáním. Pokud míte pomalý internet a celou práci odevzdáte pozdě, je vše ještě lepší. Klienti jsou lidé, kteří mají rádi dobrodružství a jsou vděční za jakékoli zpestření, které je vytrhne z jejich šedivé a nudné denní rutiny.
5. Otázku, jak trávit čas mezi zadáním zakázky a vše zmíněnou hodinou práce před odevzdáním, musí řešit každý podle svého. Tento čas se dá strávit buď prací /musí to být ovšem ta nejméně důležitá/, nebo v lepším případě plodným nicneděláním, například četbou zcela shitového časopisu nebo stahováním filmů z internetu, na které se nikdy nepodíváte. Mojí obzvláštní oblíbenou činností je ležení na pravém boku, dloubání se v pravé nosní dirce a žraní holubů.
6. Splnění všech výše řečených bodů ještě neznamená, že budete dobrým skladatelem. K tomuto umění je potřeba samossebou ještě řádný dostatek talentu. Ten je ovšem, jak známo, až na posledním místě...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bb bb | Web | 1. června 2008 v 10:26 | Reagovat

sice nejsem muzikant, ale body číslo čtyři až pět směle aplikuji na jakékoli činnosti po celý svůj život. Tedy... ehmmm.... až na tu pravou ností dírku ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama